Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kto sme ? Akos sme sa k tomu dostali ? Prečo to robíme...

14. 3. 2010

Takže fakty :

2006 - vzniká recesistické a cestovateľské združenie Mobadži.

založenie tohoto združenia je dôležité, pretože jeho členovia plynule preberajú na seba i záväzky a zodpovednosť v Nadácii - Dětem z Vilšan.

V roku 2006 až 2007 sa moja maličkosť ( Pavol Z. ) spolu s Michalom Z.  vyberáme na obchodné cesty na Ukrajinu. Tam sa spoznávame s miestnym kontaktom Slávom D.a vo svojej podstate sa aktívne zoznamujeme s Ukrajinou a jej okolím. Počas jednej takejto cesty prechádzame na Zakarpatskej Ukrajine v oblasti Sinevir okolo obrovskej budovy. Sláva nám spomenul , že ide o detský ústav - internát , sirotinec. Danú informáciu sme zaregistrovali a časom sme na ňu pozabudli.

2007 - Počas Mobadži expedície na Ukrajine opätovne prechádzame okolo ústavu a v hlavách nám začína niečo vznikať. Sláva nam poskytuje ďalšie informácie o stave ústavu. ObrazekZačíname pátrať na internete. Pri nasledujúcej obchodnej ceste Michal Z. navrhuje niečo deťom doniesť.Vzhľadom na ťažšie prechody cez hranicu na Ukrajinu to omedzujeme na pár plyšových hračiek a cukríky. I tak sme podozriví z pašovania a pomaly nám na colnici roztrhajú plyšových medvedíkov. Sláva nás vyzdvihne a následne zabezpečí odovzdávanie v ústave.

Až tam sme pochopili našu naivitu , tento dar, i keď urobil deťom radosť, bol ako jedno zrko soli v mori. Nič neovplyvní a nezmení slanosť mora. Hlboko nás to zasiahlo a zároveň nasmerovalo k rozhodnutiu vykonania Expedície Mobadžistov za účelom dovozu materiálnej pomoci Deťom z Vilšan.

2008 - Organizujme Mobadži výjazd Ukrajina Zima Odovzdávanie pomoci Deťom z Vilšan. Pridávajú sa k nám ďalší dobrovoľníci. Juřa ,Toncek, Bidlák ,František, Oušn,Alex, Alki, Pokec. Viac o tejto pomoci sa dozviete v samostatnom popise na týchto stránkach. Opäť zážitok , ktorý nás poznačil a prinútil nás rozmýšľať ako rozvinúť pomoc.....

2009  - Tento rok je pre nadáciu prelomový . Organizujú sa dva benefičné plesy a ObrazekObrazekdve odovzdávania materiálnej pomoci Ďetem z Vilšan Ukrajina Jar 2009 a Zima 2009. Zima 2009 sa presúva z dôvodu prasacej chrípky na začiatok roka 2010. Darí sa nám vyzbierať pekné čiastky a do pomoci sa zapája stále viac dobrovoľníkov. Stretávame sa s p . Bydžovskou, ktorá nás informuje viac o realite ústavu a dostáva nás viac do hĺbky. Nie je cesty späť... kvôli transparentnosti vzniká rozhodnutie založiť Nadáciu Dětem z Vilšan.

16.2.2010 Vznik Nadácie Dětem z Vilšan

Základným smerom a mottom našej nadácie je " ani koruna , ktorá je vyzbieraná pre deti nebude použitá na prevádzkové náklady nadácie". Všetci jej členovia pracujú bez akéhokoľvek nároku na finančnú odmenu a Všetky výdavky spojené s cestou,  stravou, ubytovaním... si členovia nadácie hradia z vlastných zdrojov !!!

Pre transparentnosť finančných operácii sú vytvorené na stránke odkaz na transparentný účet nadácie  Fio banky  klikni

 

Účel nadácie: Posláním Nadace Dětem z Vilšan je zejména pomáhat dětským a obdobným domovúm a sociálním zařízením a podporovat tyto subjekty, a to jak na území České republiky, tak na území jiných státú.
Nadace Dětem z Vilšan podporuje tyto projekty cílené zlepšení péče a standartu služeb poskytovaných ve výše uvedených subjektech. Nadace dětem z Vilšan finančné, materiálně a jinými formami podporuje zejména ty subjekty, kterým sa dostává předmětné podpory ve sníženém rozsahu od svých zřizovatelú a zákonných přispěvatelú.

18.12.2015 Vznik Občianskeho združenia Deťom z Vilšan na Slovensku.

Zakladáme na slovensku OZ , a tým pádom sa môžeme na Slovensku uchádzať o 2 % z daní. Zároveň je táto forma menej administratívne náročná. Keďže sa o nadáciu - OZ stará max. do 8 ľudí je pre nás ťažké zvládať všetko papierovanie. Ale statočne to zvládame :) . Ciele OZ sú nemenné :

Základným smerom a mottom našej nadácie je " ani koruna , ktorá je vyzbieraná pre deti nebude použitá na prevádzkové náklady nadácie". Všetci jej členovia pracujú bez akéhokoľvek nároku na finančnú odmenu a Všetky výdavky spojené s cestou,  stravou, ubytovaním... si členovia nadácie hradia z vlastných zdrojov !!!

Pre transparentnosť finančných operácii sú vytvorené na stránke odkaz na transparentný účet nadácie  Fio banky  klikni

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Klobuk dole

(David Topič, 10. 3. 2013 20:07)

Chlapi, ozaj skvela praca, davam klobuk dole pred vasou pracou ! Kolektiv bomba, dufam, ze sa este uvidime niekedy na Zalesi !

Veduci David :)

Re: Klobuk dole

(Michal , 13. 3. 2013 17:40)

Děkujeme
velice nás to potěšilo :-)
Za všechny sponzory a dobrovolníky zdraví Michal